Partnerünk Gyermekekért-díjasai

A gyermekekért tevékenykedő szakemberek elismerésére – annak idején egyedülállóan – a MAgyar Úttörők Szövetsége alapított díjat. EZ volt a Gyermekekért-díj. S ez ma is.

2009-ben Aranyi János, Sza lkszentmárton polgármestere vehette át a kitüntetést.

BEmutatjuk a teljes – és impozáns – listát:

A Magyar Úttörők Szövetsége

GYERMEKEKÉRT DÍJ

kitüntetettjei 

 1985            

+Bárdos Lajos     zeneszerző           

+Bernáth Elek    a Gyermekalkotások Galériája  vezetője           

Gabnai Katalin   a Népművelési Intézet főmunkatársa        

Dr. Horváth Mihály   a Baranya megyei Tanács Gyermekkórházának igazgató főorvosa           

Dr. Hunyadi Györgyné    a Budapesti Tanítóképző Főiskola

főigazgatója

Dr. Méhes György  Vakok és Csökkentlátók Általános Iskolája

 és Nevelőotthona igazgatója           

+Reich Károly  grafikusművész           

+Weöres Sándor költő           

Miskolci Közlekedési Vállalat KISZ alapszervezetének fafaragó közössége 

Dunaújvárosi Kohász Sportegyesület  

1986            

Csukás István   költő, író           

Heldák Istvánné    nevelőszülő           

+Janikovszky Éva   író, költő, műfordító

+Katkics Ilona    a Magyar Televízió rendezője

Keszler Mária        táncpedagógus, folklórista           

Dr. Soltész Elekné  nyugalmazott zeneiskolai igazgató   

Székely Éva     olimpiai bajnok           

Turgonyi Júlia   nyugalmazott tudományos főmunkatárs           

Várnagy Istvánné    tanár, a kecskeméti 1025. sz. Buday

Dezső Úttörőcsapat vezetője           

Dr. Velkey László    tanszékvezető egyetemi tanár, a BAZ Megyei                           

Kórház főigazgató helyettes főorvosa

Budapest III. kerületi Ráby utcai Mozgássérültek

Kisegítő Iskoláját támogató gépkocsivezetői közösség (Bella Tamás,

Bors Jenő, Martin László, Prkala József, Suszt Vilmos, Székely János)

Kaláka Együttes  

1987 

Dargay Attila   rajzfilmrendező           

Döbrentey Ildikó  író, grafikus

+Gáspár László iskolaigazgató,  a neveléstudomány doktora           

Levente Péter    színész, rendező, pedagógus           

Novotny Zoltán    a Magyar Rádió osztályvezetője

Peterdi Ede   a bicskei Kossuth Zsuzsanna Nevelőotthon     igazgatója           

+Róna Emy      grafikusművész           

+Dr. Szebenyi Péterné  az MTA Szociológiai Kutató Intézet

tudományos főmunkatársa           

Lőrinczi Sportcsarnok kollektívája

Szórakaténusz Játékműhely és Múzeum közössége

(Dr. Kriston Vízi József)  

1988            

Bihari Béla         lakatos kisiparos  

Csatlós Tibor     nagylengyeli Előre MGTSZ személyzeti vezetője           

Foltin Jolán      koreográfus, táncpedagógus           

+Gauland Mátyás  a Deák téri Általános Iskola  igazgatója

Radics Sándor    a nagylengyeli Előre MGTSZ elnöke           

Szőcs Bertalan  az MTK VM Sportegyesület vívómestere     

Dr. Trencsényi László        az OPI tudományos főmunkatársa

Kaposvári Csíky Gergely Színház Társulata

MTV Tízen Túliak Társaságának alkotóközössége (Takács Vera,

Gregorich András)

Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézete

Újlak utcai Általános Iskola testnevelő tanárai  

1989            

Dr. Asztalos Ferencné              a Fóti Gyermekváros Postahivatalának vezetője           

Csáki László      a dombóvári Molnár György Ált. Iskola igazgatója           

Csombok József     a viszneki Ált. Iskola nevelője    

Csombok Józsefné a viszneki Ált. Iskola nevelője

Demeter Zsuzsa   az egri Gárdonyi Géza Színház  Harlekin

Bábszínháza Művészeti vezetője           

Havril Andrásné     a Magyar Rádió főszerkesztő-helyettese           

Horgas Béla  költő           

Macskássy Katalin     filmrendező

Pósa Lajos   matematikus, az Országos Oktatástechnikai                                                            Központ kutatója           

 Dr. Tóth József     a III. kerületi Tanács osztályvezetője, túravezető

Károlyi I. Gyermekközpont-Fót

Pajtás Újság BIZALOM rovata munkatársainak (dr. Major Árvácska,

T. Puskás Ildikó, Wagner Margit)  1990            

Ábrahámné Györök Margit                 gyógypedagógus           

Dr. Mihály Ottó     pedagógiai kutató           

özv. Rákosa Istvánné    nevelőanya-Andrásfa           

Csodamalom Bábszínház    Miskolc

Kincskereső folyóirat Szerkesztősége (Rigó Béla főszerkesztő)   

1991

Gunity József   úttörővezető (Madaras)           

Sáfár Zsolt   népművelő (Kunbaja)           

Székely Éva   népművész (Budapest)           

Első Emelet Együttes

Keljfeljancsi Egészségügyi munkacsoport   

1996            

Ancsin Pálné     nyugalmazott iskolaigazgató, úttörővezető  

Dr. Czeizel Endre  orvos-genetikus

Göncz Árpád    a Magyar Köztársaság Elnöke           

Dr. Kocsis József a szentlőrinci Általános Iskola igazgatója           

Rikker József kapitány-  a  Magyar Gyermek és Ifjúsági Flotta alapítója  

1997           

Baja Ferenc     környezetvédelmi miniszter           

Csabai Lászlóné    Nyíregyháza város polgármestere 

Okolicsányi László     nyugalmazott tanár           

Schmitt Pál   nagykövet, a MOB elnöke 

Tóth László  nyugalmazott csapatvezető (Mátraverebély)           

Magyar Televízió Kölyökidő c. műsor alkotói (Takács Vera)  

1988  

Dr. Gazsó Ferenc  Közgazdasági Tudományegyetem professzora  

Haumann Péter  színművész

Kovács László  volt külügyminiszter, az MSZP elnöke

Dr. Persányi Miklós  Fővárosi Állat és Növénykert igazgatója           

Aranyág Alapítvány   

1999

Dr. Bíró Endre   ügyvéd, az Állampolgári Tanulmányok

Központja igazgatója, a Gyermekérdekek Magyarországi Fóruma

társelnöke

Varga János kapitány, a Magyar Gyermek és Ifjúsági Flotta ügyvivője 

+Vásárhelyi László   koreográfus           

SOTE II. sz. Gyermekklinika kollektívája  


 

 2000

Csizmár Gábor   országgyűlési képviselő            

Dr. Ignácz István Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye rendőrfőkapitánya 

Kozma Imre  Martfű Város Polgármestere

a 2Zsiráf Diákújság kollektívája

2001 

Szatmáriné Asztalos Julianna    csapatvezető (Nádudvar)

Dr. Trencsényi László pedagógiai kutató

Tóth Attila Dombóvár város polgármestere  

2002

 Gönczöl Katalin volt ombudsman

Szabó Imre a Magyar Természetbarát Szövetség főtitkára

Vágó István televíziós műsorvezető  

2003

Záhonyi Ede Múltunk Öröksége Alapítvány alapítója

Varjasi László  a Magyar Cirkusz és Varieté igazgatója

A Köznevelés című pedagógiai szaklap szerkesztősége

(Főszerkesztő: Szunyogh Szabolcs)  

2004

Butor Klára a Magyar Úttörők Szövetség volt programigazgatója           

Dr. Nádházi Lajos  a zánkai Úttörőváros volt igazgatója

Megosztott díjat kapott:

Nagy István táncoktató, koreográfus

Román Sándor  az Experidance együttes vezetője, táncos és koreográfus  

2005

Dr. Ranschburg Jenő pszichológus,

Gajdos László   a nyíregyházi Vadaspark igazgatója

100 Folk Celsius együttes (Az együttes vezetője: Littvay Imre)  

2006   

dr. Gyenesei István  a Somogy megyei Önkormányzat elnöke

Juhász Ferenc   honvédelmi miniszter           

Piros Orr Bohócdoktor Alapítvány kollektívája

2007.

Halász Judit  színművész   

2008.    

Demján Sándor    üzletember (Demján úr a díjat nem vette át)           

Miskolc megyei Jogú Város önkormányzata (Káli Sándor polgármester) 

2009.             Aranyi János Szalkszentmárton város polgármestere

 


Kategória: Mozgalompedagógiai Szakosztály | A közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?