Felnőtt Tanulók Hete – íme a teljes program!

A Művelődés hete– Tanulás ünnepe

 

A Magyar Pedagógiai Társaság alapítóként – a Magyar Népfőiskolai Társasággal, a Magyar Művelődési Intézettel és a Tudományos Ismeretterjesztő Társulattal együtt – tíz évvel ezelőtt csatlakozott a „Művelődés hete – Tanulás ünnepe” című, a felnőttkori tanulást népszerűsítő európai rendezvénysorozathoz, amelyet az elmúlt években „Felnőtt tanulók hete” címen rendeznek meg. Az MPT az előző évtizedben szakmai szakosztályai és vidéki tagozatai révén jelentős, ma már hagyománynak számító ismeretterjesztő programokat valósított meg.

 Felnőtt tanulók hete 2012

 Mi is az a Felnőtt Tanulók Hete?

 

 

A Felnőtt Tanulók Hete az életen át tartó tanulás (lifelong learning) koncepciójára épülő nemzetközi rendezvény, amelynek középpontjában a felnőtt tanuló áll. Ez az ünnep nem csak számtalan sikeres példát állít elénk a felnőttoktatás világából, de konkrét megoldásokat is kínál a tanulni vágyóknak ahhoz, hogy fejlődjenek jelenlegi munkájukban, továbblépjenek érdeklődési körükben vagy változtassanak hátrányos helyzetükön. A programsorozat

mindemellett a felnőttkori tanulás iránt érdeklődők találkozási pontjaként szolgál, hiszen teret ad a szervezetek és intézmények, illetve a civil és a kormányzati szektor közötti kapcsolat létrehozásához, valamint lehetőséget teremt a média érdeklődésének felkeltéséhez és fenntartásához.

 

A Felnőtt Tanulók Hetét (Adult Learners’ Week) elsőként az 1980-as években rendezték meg az Egyesült Államokban. A rendezvény európai meghonosításhoz az UNESCO ötödik Nemzetközi Felnőttoktatási Konferencián megszülető „Hamburgi Nyilatkozat a Felnőttkori Tanulásról” című felhívás nyújtott alapot, ezt követően pedig  az 1999-ben kiadott határozat rendelkezett a Felnőtt Tanulók Nemzetközi Hetének létrehozásáról. A rendezvényhez szükséges eszköztár elkészítésében kulcsszerepet vállalt a NIACE (az angol és walesi Nemzeti Felnőttoktatási Intézet), amelynek munkája nyomán 2000-ben a rendezvényeket számos országban bevezették.

 

Az eredetileg „Művelődés hete – Tanulás ünnepe” című, a felnőttkori tanulást népszerűsítő európai rendezvénysorozathoz Magyarországon alapítóként a Magyar Pedagógiai Társaság – a Magyar Népfőiskolai Társasággal, a Magyar Művelődési Intézettel és a Tudományos Ismeretterjesztő Társulattal együtt – tíz évvel ezelőtt csatlakozott. A rendezvényt az elmúlt években „Felnőtt tanulók hete” címen rendezik meg. Az MPT az előző évtizedben szakmai szakosztályai és vidéki tagozatai révén jelentős, ma már hagyománynak számító ismeretterjesztő programot valósított meg.

 

A „Felnőtt Tanulók Hete 2012” rendezvényei

 

Előzetes rendezvények

• Szeptember 20. 15.00-18.00 ELTE PPK Aula “Volt egyszer egy intézet…” Emlékkonferencia a FPI 100. éves megalakulása alkalmából

• Szeptember 20. 9.00-17.00 ELTE Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézet 1117 Bogdánffy u.10.)  Egészségnap – fogyatékkal élők sportnapja 

• Szeptember 21. 10.00-16.00 Lengyel Intézet, Korczak-konferencia

• Október 5. 14.00-16.00 ELTE PPK Aula: A nevelés tervezése és elemzése. Majzik Lászlóné emlékkonferencia

• Október 10. 14.00-15.30. ELTE PPK Aula: A harmadik kor egyeteme 2. Fülöp Márta egyetemi tanár: A versengés a szubjektív kapcsolata idős korban. (Budapest Főváros Önkormányzatának támogatásával).

                       

Rendezvények a Felnőtt tanulók hetén

• Október 11. 13.00 (ELTE PPK fszt 4.) A Kolibri Színház Vakság c. színházi előadása  Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzata „Kultúra utcája” projekt keretében

• Október 12. 10.00-17.00   7400 Kaposvár, Guba S. u. 40.: Merre tart a felnőttképzés? A Kaposvári Egyetem országos konferenciája az MPT támogatásával

• Október 13. 10.00-13.00 ELTE PPK Aula: Az MPT Napközi Otthoni Nevelési Szakosztály konferenciája

• Október 15. 10.00-16.30 ELTE PPK Aula: ÚJ kihívások a felnőttképzésben c. országos felnőttképzési konferencia

• Október 16. 16.00-18.30 ELTE PPK Aula: Filmklub és filmvita a „127 óra” c. amerikai-angol filmről (2010)

• Október 16. 14.00-17.00 MMIKL (Bp. 1011 Corvin tér 8. Stúdió) Felnőttképzési könyvek bemutatója

• Október 17. 10.00-16.00 Zalaegerszeg Város Önkormányzata: „Munkaerőpiac és felnőttképzés” c. országos konferencia

• Október 18. 10.00-12.00 MMIKL (1088. Corvin tér 8.) A „Felnőtt tanulók hete 2012” pályázatok ünnepélyes eredményhirdetése. (Jó pap is holtig tanul és Büszke vagyok a nagyszüleimre/unokámra)

• Október 20. 10.00-14.00 (ELTE PPK) Az MPT Kisgyermeknevelési Szakosztály ülése: Megoldási lehetőségek a változások korában.

• Október 2-30.: Az MPT Nógrádi Tagozatának rendezvényei: “Generációk egymás közt”

 

A rendezvények a támogatóknak köszönhetően ingyenesek, de regisztrálni kell a kommunikacio@ppk.elte.hu e-mail címen. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

 

Az MPT „Felnőtt tanulók hete 2012” programsorozatot – az előző évekhez hasonlóan – más szervezetekkel történő együttműködésben tervezi és szervezi. 2012-ben a vidéki városok közül Kaposvár, Pécs, Békéscsaba, Salgótarján  csatlakozott a Budapesten megvalósuló mind tartalmában, mind módszerében gazdag programsorozathoz.

„Új kihívások a felnőttképzésben” című országos konferencia

 

Az MPT „Felnőtt tanulók hete 2012” budapesti központi rendezvénye 2012. október 15-én lesz az ELTE PPK Aulájában. A konferencia célja, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy változó világunkban számos kihívás éri az oktatás-képzés világát. Nem véletlen, hogy a magyar oktatásügy is átalakulóban van, beleértve a közoktatás, felsőoktatás, szakképzés és felnőttképzés világát. Az egynapos konferencia és workshop e kihívások közül három területre kívánja ráirányítani a résztvevők figyelmét: a természet- és műszaki tudományok népszerűsítésnek fontosságára, a minőségi felsőoktatás hatékonyságát növelő módszertani jó gyakorlatokra, valamint a fogyatékkal élő felnőttek oktatásának fontosságára és sajátosságaira.

A rendezvény nyitott minden érdeklődő számára, akár személyes részvétellel, akár az online közvetítések révén virtuálisan. A workshopok ajánlásokat fogalmaznak meg, amelyeket közzéteszünk az MPT és az ELTE PPK honlapján.

 

„Új kihívások a felnőttképzésben” című országos konferencia, 2012. október 15., ELTE PPK Aula

 

10.00-11.15: Plenáris ülés

Perjés István, egyetemi tanár, dékán-helyettes (ELTE PPK): Köszöntő

• Benedek András, egyetemi tanár, az MPT elnöke (BME): A természettudományos és műszaki nevelés kihívásai és lehetőségei a magyar oktatásban

• Németh Balázs, egyetemi docens, intézet igazgató (PTE FEEK): A felsőoktatás szerepe a felnőttképzési innovációk terén a felnőtt-tanulás fejlesztését célzó uniós cselekvési program tükrében.

 

11.15-11.45: Kávészünet

 

11.45-13.00

• Kálmán Anikó (BME APPI): A Tudásháromszög, mint a jövő Európájának alakítója

• Laki Ildikó (MTA SZKI):
Fogyatékosok ma és holnap

• Striker Sándor (ELTE PPK): Amit egymástól tanulunk – a rejtett felnőttoktatás világa

 

13.00-13.30: Szendvicsebéd

 

13.30-15.30: Szekcióülések

Felnőttképzés a fogyatékkal élők körében c. szekció

Moderátor: Lakos Renáta, az ELTE PPK fogyatékosügyi koordinátora

 

A fogyatékos személynek joga, hogy állapotának megfelelően és életkorától függően korai szakképzésben, felnőttképzésben, továbbá felsőoktatásban vegyen részt. A fogyatékkal élők a mai magyar társadalom kockáztatott, leghátrányosabb helyzetű csoportjai közé tartoznak.  A felnőttképzésnek kiemelt funkciója a hátrányos helyzetű csoportok felzárkóztatása, továbbá szerepe van a fogyatékosság társadalmi elfogadottságának növelésében is. E tevékenységben a szekciótémában felkért hozzászólók és az általuk képviselt szervezetek aktívan szerepet vállalnak. A szekció címe alapján nem csak a fogyatékkal élő felnőttek képzéseiről lesz szó, hanem a célcsoporttal foglalkozó szakemberek specifikus képzéseiről és a társadalmi környezet többi szereplőjének fogyatékossággal kapcsolatos érzékenyítéséről is, mivel e három megközelítés egyformán fontos, és mindhárom oldalról munkálkodva lehet eredményes a fogyatékkal élők társadalmi integrációja. A szekcióbeszélgetés és a bevezető előadás főbb témái a következők: a fogyatékossággal kapcsolatos kifejezések sokfélesége, a fogyatékkal élő felnőtt mint felnőtt tanuló, a fogyatékosságra vonatkozó és a fogyatékkal élő felnőtteknek szóló képzések relevanciája.

 

Hozzászólók

• Kovács Krisztina, ELTE egyetemi fogyatékosügyi koordinátora, az ELTE BGGyK adjunktus

• Gergely Katalin Andrea, ELTE Neveléstudományi Doktori Iskola doktorandusz

• Szabó Gabriella, Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft.

• Veszely György, Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége Oktatási, Továbbképző és Távmunka Intézet

• Horváthné Nőth Edit, Türr István Képző és Kutató Intézet Pécsi Igazgatósága

• Suhajda Levenete, Korner Jeltolmács és Jelnyelvi Képző Központ

• Szakácsné Nagy Szilvia, Szent István Egyetem

 

Mellearn szekció: Korszerű felsőoktatás? Hiányok és „jó gyakorlatok” a felsőoktatásban

Vezeti és bevezető előadás tart „A felsőoktatásban dolgozók módszertani kultúrájáról” címmel: Kraiciné Szokoly Mária az MPT alelnöke

 

Az elmúlt évek során a bolognai folyamat kapcsán a felsőoktatás expanziója és struktúraváltása, a kompetencialapú képzés követelményének erősödése, az IKT technológiák általánossá válása egyre hangsúlyosabban vetette fel a felsőoktatásban a minőség, a tanítási-tanulási folyamat hatékonyságának a kérdését, s ebben az oktatók andragógia módszertani kultúrájának fontosságát. Magyarországon a felsőoktatásban a jogszabályi környezet az oktatók módszertani felkészültségét nem szabályozza, nem támogatja az andragógia módszertanának elterjedését.

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet 2011-ben a TÁMOP 4.1.4. „Minőségfejlesztés a felsőoktatásban” c. kutatás keretében 15 felsőoktatási intézményben végzett interjús és online kérdőíves módszerrel vizsgálatot, amelyből kiderült, hogy a felsőoktatási intézmények belső szabályzatai, dokumentumai nem tartalmaznak andragógiai vonatkozásokat, a dokumentumokban nem jelenik meg markánsan az andragógiai szemlélet és módszertan követelménye, a tanári szakképesítésekre vonatkozó KKK-k sajátos kompetenciaként sem említik az andragógia módszertanban való jártasságot. Sem az oktatók kiválasztásánál, sem az oktatók hallgatói véleményezésénél az andragógiai kompetencia, a módszertani kultúra nem vizsgálati szempont. A felsőoktatásban oktatók nagy részének nincs pedagógiai végzettsége, többsége soha nem vett részt módszertani továbbképzésen, a felnőttkorú hallgatók képzésére leginkább autodidakta módon készülnek fel.

Az ELTE Andragógia Tanszékén az OFI kutatás lezárulta után – hallgatói munkára alapozva – további kiegészítő kutatást végzett további három pedagógia-andragógia szakos képzést folytató felsőoktatási intézményben: a Kaposvári Egyetemen, a Nyíregyházi Főiskola Gazdasági és Társadalomtudományi Karán és az ELTE PPK-n.

A konferencia Mellearn szekciója a magyar felsőoktatás azon jó gyakorlatait kívánja összegyűjteni, amelyek megfelelnek a korszerű felnőttképzéssel szemben támasztott uniós és hazai elvárásoknak és disszeminációjuk révén a Mellearn Hálózat hozzájárulhat a felsőoktatás andragógiai módszertani kultúrájának gazdagodásához.

 

 

Felkért hozzászólók

• Farkas Éva (Szegedi Egyetem)

• Kerülő Judit (Nyíregyházi Főiskola)

• Kálmán Anikó (BME APPI)

• Erdei Gábor (Debreceni Egyetem)

• Lengyel Zsuzsa (Gábor Dénes Főiskola)

• Reinhardtné Barkóczy Emese (Szent István Egyetem)

• Németh Balázs (Pécsi Tudományegyetem)

• Sass Judit (Budapesti Corvinus Egyetem)

 

 

16.00-16.30: A szekcióülések összefoglalói és a konferencia zárása

 

A rendezvény köszönhetően az ELTE, a BME, Budapest Főváros VII. kerület Önkormányzat támogatásának – ingyenes, de regisztrálni kell a kommunikacio@ppk.elte.hu e-mail címen.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Programajánló – A Kolibri Színház Vakság című színdarabjának bemutatója

 

Vakság

A látássérült személyek élettörténeteit feldolgozó előadást 2012. október 11-én láthatják az érdeklődők a PPK-n. A Kolibri Színház és a Nézőművészeti Kft. Vakság című színdarabját Sárosdi Lilla, Scherer Péter, Katona László, és Gyulay Eszter készítette. A Felnőtt Tanulók Hete keretében rendezett iskolaszínházi előadást Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetváros „Kultúra utcája” projektje támogatja.

Az előadás egy, a látását fokozatosan elvesztő fiatal nő történetén keresztül beszél a vakságról, bemutatva a betegség különböző stációit kísérő lelki hullámvasutat. A darabban megjelennek a látássérült személyek életében előforduló problémák, illetve a látó társadalom tapasztalatlansága is.

 

Részlet Sárosdi Lilla monológjából:

 

„Azt a szót, hogy vak, messzemenően nem tudom kimondani. De ha a „vak”-ot annak értelmeznék, ami, annak, hogy nem lát, ennyi, ha e mögött nem lenne több, akkor nyugodtan lehetne használni. Azért van bajom a “vak” szó használatában, mert valami még társul mellé. Egy kisebbségrendűségi, egy alacsonyabbrendűségi érzés, esetleg sajnálat. Egyszóval olyanokat hoz magával a szó, amiket nem tartalmaz. Ez a baj. A vakság az egy állapot. Az az állapot, amikor a két szemünkkel nem látunk. Nem az, hogy lelki fogyatékos, vagy értelmi fogyatékos, vagy lelki vak. Persze a látók sem kapják meg azt a segítséget, hogy tudják, mit jelent ez, hogy valaki vak. Ahhoz, hogy egy vakkal valóban bánni tudjanak, vagy egyáltalán érintkezni vele, ahogy az normális, ahhoz valamit meg kellene tanulniuk…”

 

Időpont: 2012. október 11. 13:00

 

Helyszín: ELTE PPK (1075 Budapest, Kazinczy u. 23-27. Aula)

A Magyar Pedagógiai Társaság, az ELTE PPK, VII. ker. Erzsébetváros Önkormányzat

„Kultúra utcája” projektje a Felnőtt tanulók hete 2012” keretében filmvitát rendez,

2012. október 16. 16.00, ELTE PPK Aula

 

127 óra (127 Hours)

színes, magyarul beszélő, amerikai-angol életrajzi dráma, 94 perc, 2010

 

Aron Ralston egyedül indul a Utah államban lévő kanyon falainak megmászására. Egy rossz mozdulat következtében megcsúszik, és olyan szerencsétlenül esik, hogy egyik karja egy sziklavájatba szorul. A fiatal hegymászó öt napot tölt ebben a helyzetben, miközben lepereg előtte az élete. Miután rájön, hogy nem számíthat segítségre, minden erejét és bátorságát összeszedve levágja a beszorult kezét. Egyedül, legyengülve a vérveszteségtől, nem sok esélye van a menekülésre. Az akaraterejével azonban leküzdi a nehézségeket.

 

A filmvitát vezeti: Heves Andrea pszichológus és Németh István filmesztéta.

 

 

Megoldási lehetőségek a változások korában

 

A Magyar Pedagógiai Társaság Kisgyermeknevelési Szakosztályának programja X. 20-án

 

 

A Magyar Pedagógiai Társaság Kisgyermeknevelési Szakosztályának programja.

 

Meghívott vendégek

• Tóth Mária szakmai vezető (OH): Pedagógusképzés fejlesztése és a Pedagógus Életpályamodell kialakítása – TÁMOP 3.1.5

 

• Szabóné Pákozdi Mária (EMMI, Eurydice Iroda): A kisgyermekkori nevelés európai tematikus munkacsoportjának programjai, tématerületei 

 

• Farkasné Egyed Zsuzsa óvodavezető (OKNT tagja): Méltó helyen a közoktatásban az óvoda

 

• Róth Mónika óvodapedagógus, Bécs: Nyitott óvoda működési és tartalmi jellemzői

 

Időpont: 2012. október 20. 10.00-14.00

Helyszín: ELTE PPK (1075 Budapest, Kazinczy u. 23-27. Aula)

Programajánló – Könyvbemutató, 2012. október 16. 14.00, MMIKL Stúdió (Bp. I. Corvin tér 8. fszt.)

 

A Felnőttt Tanulók Hete 2012. évi országos programsorozatában a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus (MMIKL)  hagyományaihoz  híven bemutatja a felnőttképzés, a neveléstudomány és a közművelődés, kultúraközvetítés  területén az elmúlt évben megjelent kiemelkedő jelentőségű felnőttképzéssel foglalkozó könyveket.

 

• Kraiciné Szokoly Mária – Csoma Gyula: Bevezetés az andragógia elméletébe és módszertanába. ELTE (A kötet az „Európai léptékkel a tudásért, ELTE” c. kutatóegyetemi projekt kiadványsorozatában jelent meg), 2012

Az MPT a kötettel köszönti Csoma Gyulát 80. születésnapja alkalmából.

Bemutatja: Lada László

• Nagy Ádám – Trencsényi László: Szocializációs közegek a változó társadalomban :a nevelés esélyei.
  ISZT Kiadó, 2012

Bemutatja Csillag Ferenc

• Gabnai Katalin: Színházas könyv. Helikon, 2012

Bemutatja: Eck Júlia (Pannon Egyetem)

• Trencsényi László: Gyerekek  színpadon – nézőtéren. Fapadoskönyv.hu, 2012 

Bemutatja: Eck Júlia (Pannon Egyetem)

• Dóri  Éva – Szalay József: Ábrázolás – Kifejezés. MMIKL, 2012

Bemutatja: Varga Ferenc, művészeti pedagógiai szakértő (Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai és Pályaválasztási Tanácsadó Intézet)

• Bodonyi Edit: Modern alternatív iskolák. ELTE Eötvös Kiadó, 2012

Bemutatja: Perjés István (ELTE PPK)

• Striker Sándor: Adult Education – Historical and Theoretical Aspects. In Adult Education and Citizenship Relations Space and Time, 2011

Bemutatja: a szerző (ELTE PPK)

• Majzik Lászlóné emlékkötet (Szerk. Schüttler Tamás 2012) Magánkiadás.

Bemutatja: Mihály Ildikó

• Pongó Marianna: Remélem érthető vagyok. Élet a telepen belülről nézve. Underground kiadó, 2012

Bemutatja: Trencsényi Imre

• Csillag Ferenc: Az FPI 100 éve. MPT, 2012

Bemutatja: Trencsényi László

• Debreczeni Tibor: Történt pedig. Kiadja a Játszó Ember Alapítvány, 2012

Bemutatja: Trencsényi László

 

A rendezvény látogatása ingyenes! Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A kiadók jelentős része helyszínen kedvezményes árusítást biztosít.

 

 

A Felnőtt Tanulók Hete programsorozat keretein belül a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus ‘A jó pap is holtig tanul címmel’ esszéíró pályázatot hirdetett a felnőttképzésben résztvevő 50+ korosztály számára. A pályázat célja, a dolgozatokon keresztül bemutatni a felnőttkori/időskori tanulás életminőség alakító hatását, a tanulás hozta változásokat, segítse a hasznosítható tapasztalatok átadását.

 

Az eredményhirdetésre, valamint a jutalmak átadására október 18-án, 10 órakor kerül sor, a MMIKL Stúdió termében.

 

Az alábbi, kiválasztásra került tíz legjobb pályamunka a SZÍN Közösségi Művelődés című folyóiratban, illetve az intézmény honlapján jelenik meg:

Batha Béla – Nyékládháza                                                            Bosányi Éva – Budapest 

Gné Márton Anna – Miskolc                                                       Jakab Gyöngyi – UK Coventry                    

Jankovics Györgyné –  Budapest                                             Kántor Zsolt – Szarvas 

Kosina Józsefné – Kaba                                                                  Radmila, Markovič – Mali Idos/Kishegyes 

Dr. Vargáné Kovács Éva – Miskolc                                        Várkonyi Erika – Szentendre             

 

A pályázati felhívásra az alábbi munkák érkeztek még be:

Aszódi Gábor – Kerepes                                                                Antalffy Yvette – Budapest

Bihary Zsoltné – Budapest                                                           Csécsei Ilona – Budapest

Dr. Dobos László – Miskolc                                                          Fábiánné Dr. Szenczi Ibolya – Csongrád

Fülöpné Kovács Julianna – Sándorfalva                              Hajdú Irén – Tatabánya

Juhász János – Bekecs                                                                     Koós Anna – Miskolc

Méhesné Döngölő Ibolya – Budapest                                  Prorok Mihályné – Békés

Papp Borbála – Tokaj                                                                       Roznai Zoltán – Budapest

Szabó Judit Ágnes – Budapest                                                   Tóth Zsuzsanna – Kisbér

Tóthné Gyulai Mária – Miskolc                                                 Tulok Teréz – Zalaszabar

Vanya Sándorné – Szeged                                                            Dr. Vargáné Jánosházi Éva – Miskolc

 

 

A „Felnőtt Tanulók Hete 2012” rendezvényei Pécsett

 

„Sokat kell tanulnia az embernek ahhoz, hogy megtudhassa, milyen keveset is tud” (Széchenyi István)

 

2012. október 15. 12:45; 13:45; 14.45; 15:45

Helyszín: Széchenyi tér

Szervező: Nevelők Háza Egyesület

„Pécsett történt” – irodalmi kisvasút

Pécsi érdekes történetek felolvasása a városnéző kisvasúton önkéntes felolvasók bevonásával

4 alkalommal indulás előtt, negyed órával.

 

2012. október 12 – 17.

Helyszín: 10 ismert közösségi tér, a városi önkormányzat épülete, Kormányhivatal épülete

Szervező: 3. Szektor Alapítvány és Nevelők Háza Egyesület

Könyvjelző – olvasást népszerűsítő városi program

A program során 10 közismert könyv indul „Én egy elvesztett könyv vagyok!” útjára, valamint 3 épületben kerül kialakításra a „CserePont” könyvszekrény, ahol könyveket lehet csere alapon kölcsönözni.

 

2012. október 16 – 17. 14:00 – 18:00

Helyszín: Civil Közösségek Háza kapualj (Szent István tér 17.)

Szervező: Nevelők Háza Egyesület – Baranya Megyei Önkéntes Centrum és 3. Szektor Alapítvány, PTE FEEK

UniKum – antikvár könyvek Olvasókuckója

Fotelekkel berendezett kapualj, ahol egy
tea mellett régi könyvek várják az érdeklődőket.

 

2012. október 16 – 17. 10:00 – 18:00

Helyszín: Civil Közösségek Háza Kultúrkert (Szent István tér 17.)

Szervező: Nevelők Háza Egyesület – Baranya Megyei Önkéntes Centrum

Játékliget a Kultúrkertben

Jó idő esetén a park fái alá kihelyezett játékok mindenki számára lehetőséget adnak egy kis kikapcsolódásra, játékos tanulásra.

 

2012. október 17. 17:00

Helyszín: Civil Közösségek Háza (Szent István tér 17.)

Szervező: Nevelők Háza Egyesület – Baranya Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház

SANSZ Filmklub –  Blue Valentine

Színes, magyarul beszélő, amerikai romantikus dráma (2012) 112 perc.

2012. október 15 – 18.

Könyvgyűjtési akció felnőtteknek

Szervező: PTE FEEK HÖK, +36-72-501500-22530

A PTE Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Kar könyvadomány-gyűjtést szervez, az adományt egy ormánsági kistelepülésnek adja át a Kar és annak Hallgatói Önkormányzata!

Helyszín: PTE FEEK, Hallgatói Önkormányzat – 7633 Pécs, Szántó Kovács J. 1/B.

 

A programokra a belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel várunk!

 

A „Felnőtt Tanulók Hete 2012” rendezvényei Békéscsabán

 

A TIT Körösök Vidéke Egyesület rendezvénysorozata

 

2012. október 12. 8:30

A programsorozatot megnyitja és a felnőttképzési lehetőségeket bemutatja: Pelle Tamásné, a TIT, Körösök Vidéke Egyesület igazgatója

 

2012. október 12. 9:00

A munkaerőpiac elvárásai a munkavállalókkal szemben c. előadás

Előadó: Nagy Sándor ny. igazgató, a TIT elnökhelyettese

 

2012. október 12. 8:30 – 12:30

Angol B2 nyelvvizsgára felkészítő tréning

Német B2 nyelvvizsgára felkészítő tréning

Vezeti: Mravik Anna nyelvtanár. Egeresi Mária nyelvtanár

 

2012. október 12 – 19. 8:30 – 11:45

Angol B1 nyelvvizsgára felkészítő tréning

Vezeti: Kocziha Éva nyelvtanár

 

2012. október 13. 9:00

B1, B2, C1 angol , német nyelvvizsga

 

2012. október 15. 17:00

 „Cambridge-i útinapló” – képes előadás

Előadó: Csősz Ferenc igazgató, Sinka István Művelődési Központ Vésztő

 

2012. október 16. 17:00

Az Osztrák – Magyar Monarchia politikai, gazdasági berendezkedése. A dualizmus válsága, ellentmondásai

Előadó: Dr. Hudák Györgyné ny. gimnáziumi tanár, Békéscsaba

 

A rendezvények helyszíne: TIT, Körösök Vidéke Egyesület Székháza,

                                                            Békéscsaba, Damjanich u. 1/3.

                                                            Nagy Sándor alelnök és Pelle Tamásné igazgató

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Normál táblázat”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,”sans-serif”; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:”Times New Roman”; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:”Times New Roman”; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}