A megyei tagozat önálló programokkal és társrendezésekkel segíti a megyei pedagógiai közéletet. Főbb tevékenységi formák: konferencia, felolvasó ülés, foglalkozások, könyvbemutató, szakmai műhely meglátogatása. A tagozat nyitott rendezvényeket tart, amelyeken az érdeklődők megkötés nélkül részt vehetnek.
Az alapvető feladatok rendezése
A tagozat létszámának növelése. Az elmúlt években a középiskolák és az általános iskolák pedagógusainak irányába próbáltunk aktívabb tagszervező tevékenységet kifejteni, több-kevesebb sikerrel.
A folytonosság fenntartása, a tagozat folytatható hagyományainak ápolása.
Kapcsolattartás a társaság tagjaival, más érdeklődőkkel
Az információ áramlás meggyorsítása és a jobb kapcsolattartás érdekében 2010-ben weboldalt indítunk: pedagogiaitarsasag.hupont.hu címen. A weboldalon megtalálható minden rendezvényük előadás anyagainak elektronikus változata is. A társaság tagjainak és minden érdeklődőnek az észrevételeit, megjegyzéseit a 2010-ben létrehozott e-mail címen: pedagogiaitarsasag@gmail.com címen várjuk. Itt válaszolunk felmerülő kérdéseikre is. 2009-ben egy önálló, lektorált kiadványt indítottunk „Pedagógushivatás” címen, melyben a rendezvényeink előadás anyagait jelentetjük meg. Évente egyszer-kétszer tudunk így megjelenni a tagjaink előtt. 2011-ben angol nyelvű kiadvánnyal rukkoltunk elő. 2016-ben már kilenc számmal rendelkezünk.
Szabolcsi pedagógusok a pedagógusok arcképcsarnokában
A tagozat 2017-ben a következő rendezvényeket, programokat rendezte, szervezte.
-
2017-ben központi feladatként (a 2013-ban elkezdett) a hátrányos helyzetű egyetemi hallgatók felzárkóztatását tekintettük. 2017-ben a digitális kompetenciák fejlesztését valósítottuk meg. Az év folyamán több alkalommal tartottunk számukra foglalkozást.
-
„Reformáció 500 éve” címen tanácskozás szerveztünk.
-
2017-ben is továbbfolytattuk tematikus látogatássorozatunkat. 2017-ben ismerkedés a megye intézményeivel, kutató helyeivel keretében a Nyírteleki Kedves Házat látogattuk meg.
-
„A felsőoktatás helyzete a mai Magyarországon ” címen rendezvényt szerveztünk.
A tagozat 2018. évi munkaterve
-
2017-ben is továbbfolytattuk tematikus látogatássorozatunkat. Ebben az évben ismerkedés a megye intézményeivel, kutató helyeivel keretében a Napkori Erdei Iskolát szeretnénk meglátogatni.
-
„Apáczai Csere János pedagógiája” címen rendezvény szervezése.
-
2018-ben a „Pedagógushivatás” című kiadványunk számát tovább szeretnénk növelni. Az anyagi nehézségek ellenére fontosnak tartjuk, hogy minden évben újabb kötettel jelenjünk meg tagjaink, illetve olvasóink előtt.
-
Az év folyamán egy neveléstörténeti felolvasó ülést szeretnénk rendezni, melynek témája, címe „100 éves a Kisvárdai Szent Orsolya-Rendi Tanítónőképző Intézet”.
Nyíregyháza, 2018. február 01.
Pinténé Kosina Judit |
Dr. Dráviczki Sándor |