A szakosztály célja és feladata:
– az volt, hogy a bensőséges családi kapcsolatok és a családon belüli szeretet lehetőségeit a rendezvényeinken, a szakirodalmon és az előadásokon keresztül eljuttassuk azokhoz, akik ebben továbbítási segítséget ajánlottak fel és azokhoz is, akiknek mindezekre közvetlenül is szükségük volt és van.
Terveink között elsődlegesen a tagság meghívása, figyelemfelkeltése is volt. Néhány esetben sikerült fiatalokat is megnyerni, de sajnos nagyon sokan érdektelenné váltak, nem tudunk róluk –bármennyire is próbáljuk őket felkutatni – néhányan lehet már „levélbeli zaklatásnak is vélhetik” érdeklődésünket.
Kérésünk továbbra is az, hogy az évek óta (min. 5 éve) a nem jelentkezők és tagdíjat nem fizetők névsorból való törlése legyen lehetőség!
Több esetben kerestünk meg felsőfokú- középfokú intézményeket programajánlatainkkal. A jövőben terveink között ez is elsődleges feladat lesz.
Nagyon jó volt, hogy a 2010 év végi Szülők Akadémiájának rendezvényei a térségben aktuális, szükségszerű és továbbra is igényelt lenne.
Rendezvényeik közül:
Elsősorban a 2011. május 21-i ózdi program volt a legjelentősebb.
Itt: a II. János Pál pápa idézetének szellemében tevékenykedtünk:
„ A család tanít meg a szeretetre, a szolgálatra, a megértésre, a megbocsátásra.
A család nyitott a másik ember igényei iránt, a család az emberi boldogság éltető kútja.”
– A CSALÁD ÉVE alkalmából vendégeink és előadóink voltak:
– Az egri Főegyházmegye Képviselője
– Dr. Trencsényi László az MPT Ügyvezető elnöke
– Dr. Bodosi Béla EKF egyetemi docens,
– Ádám Anetta a Miskolci Egyetem adjunktusa, valamint az ózdi alpolgármester, akik előadásaikkal színesítették a programot.
Még jelen voltak az érintett felsőoktatási intézményekből kollégák, valamint az érdeklődők között volt hallgatóink is ott ültek.
Ez a program is sikeres volt, ami további ösztönzést is adott nekünk.
– jelentős volt még a miskolci egyetemen is előadást tartani a Nevelés a családban címmel.
– A IV. Miskolci Taní-tani Konferencián előadás a „Családon belüli erőszakról”.
– Az év utolsó hónapjait a nevelés-és oktatás területén történő változások miatt mi is a családdal való „bekapcsolódásra” hangoltunk. Vagyis, tagjainkkal, a vezetőséggel feltártuk a problémákat és néhány jelentős javaslatot is megfogalmaztunk eljuttatni az érintett szervekhez. (melléklet)
A kapcsolattartás a társszervekkel megtörtént, de a rendszeres működés, a tapasztalatcsere továbbra is szükséges és rendszeres kell, hogy legyen!
2012. január 16.
Dr. Mészáros Ilona
A Családpedagógiai Szakosztály elnöke
drmeszai@t-online.hu