Az MPT Családpedagógiai Szakosztály
2014. évi beszámolója és 2015. évi munkaterve
A szakosztály célja és feladata:
– az volt, hogy a család elsődleges szerepével kapcsolatosan ne csak a szakirodalommal kapcsolatosan gyűjtsön kiadványokat, anyagokat, hanem a valóság mezején a kisebb-és nagyobb közösségekben is ezeknek a hatásait gyűjtse össze. MI TÖRTÉNIK A TÁRSADALOMBAN, MILYEN CSALÁDOK VANNAK ÉS LESZNEK?
Továbbá azok a kérdések foglalkoztattak bennünket ebben az évben, melyek a politikai térben is megjelentek a családdal kapcsolatosan.
Igyekeztünk teret, színteret biztosítani, hogy elmondhassuk, kifejthessük, tanácsot kérjünk és adjunk azokban a kérdésekben, amelyekben konfliktusmentesen is meg lehet oldani a problémákat.
A szakosztály tervei között szerepelt a további tagfelvétel elsősorban a fiatalok, illetve a gyakorló pedagógusok köréből, a felsőfokú tanintézményekből.
A központi névsor nem tette lehetővé a terveinket, mivel még mindig nem megoldott a több éve, – évtizede – nem jelentkezők törlése.
Javaslat: akik 5 évig nem jelentkeznek vissza, nem fizetnek tagsági díjat, legyen automatikus a törlésük!!!
Ez elsősorban nekem jelentett sok problémát, mert én kb. 5-6 éve, minden évben postai levelezésen keresztül megkeresek mindenkit, akik a névsorban szerepelnek, de nem kapok visszaigazolást szinte senkitől.
Terveztünk rendezvényeket, programokat, de néhány aktív taggal sikerült csak az összeköttetés és a javaslatok begyűjtése, összegzése.
Sajnos a tagság aktivizálása anélkül nem lehetséges, hogy tudnánk kik a tagjaink. A tagsági nyilvántartás (fizetős névsor miért nem lehetséges????)
A kapcsolat a Heves megyei és a Borsod megyei szervezetekkel is volt, vagyis aktuális rendezvényeken képviseltette magát.
Amennyiben ilyen nehéz marad a helyzet (a 2013-14-i névsor sem kaptam meg) akkor javaslom a szakosztályt beolvasztani egy hasonló szakosztályba, vagy a névsort megújítva a tagságot is!
A 2015-évi programjavaslat:
– az elmaradt tevékenység aktualizálása
– még egyszer megkeresni mindenkit és amennyiben nem fizetnek, nem jelentkeznek, törölhessük. Személy szerint a legfontosabb feladatnak az aktivizálást és kisebb programok szervezését tartom, általános és középiskolai szinten elsősorban.
Továbbra is II. János Pál pápa szavainak szellemében kívánunk dolgozni:
„ A család tanít meg a szeretetre, a szolgálatra, a megértésre, a megbocsátásra.
A család nyitott a másik ember igényei iránt, a család az emberi boldogság éltető kútja.”
2015. január 4.
Dr. Mészáros Ilona
Csal.ped. szakoszt. elnök