Emlékeztető
a Magyar Pedagógiai Társaság 2011. február 10. tartott elnökségi üléséről.
Helyszín: Egyetem tér, MPT Iroda
Előzetes jelzés alapján kimentette magát: Fábry Béla, Karlovitz J. Tibor, Zsadányi László.
Benedek András:
· Értékeli a február 5-diki vezetői kollégium ülését. Jó hangulatú, eredményes ülés volt.
· A „Kongresszus után – a változások folyamatában” előkészítése elkezdődött. A szervezőbizottság febr. 17-én 10,00 órakor ülésezik. Az oktatáspolitika szereplőinek meghívása – személyes találkozások alkalmával – szóban megtörtént; Hoffmann Rózsa, Czomba Sándor és Pokorni Zoltán. Többen jeleztek vissza, hogy a rendezvényen szívesen vesznek részt.
Az előzetes tervek szerint a májusi rendezvényen négy-hat szekció működik majd. A jelenlegi tervek szerint: pedagógus kép (Falus Iván), iskola – oktatás (Vass Vilmos), társadalom és gazdaság, neveléstudomány.
Az elnökség kereste a megoldását annak,hogy az „iskola” szekcióban a kisgyermekkori nevelés, a LLL is (Tanulás – iskolán innen és túl?) helyet kapjon, ill. kereste a gyermek- és ifjúsági kultúra elhelyezését (társadalom és gazdaság mellé:kultúra?)
· A vezetői kollégium minden fontosról szólt, így a Tanulás Ünnepe, a Stafétatábor és az EPA konferencia is szóba került.
Trencsényi László:
· A tagozatok, szakosztályok munkaterve alapján készül az eseménynaptár, amely elektronikus formában mindenki előtt látható lesz.
· A 8 szervezet nem jelent meg, ebből négy kritikus helyzetű, figyelni kell rájuk, ill. a májusi közgyűlésen a sorsukról dönteni kell: Férfi Óvodapedagógus Szakosztály, Prevenciós Szakosztály, Szolnok megyei Tagozat és Veszprém megyei Tagozat.
· A Staféta tábor programkialakítását el kell kezdeni. (Villányi Jutka)
· EPA konferenciára is készülni kell (Vass Vilmos).
· A Szakmai Kollégium aktivizálása szükséges a májusi rendezvény érdekében. Ajánlatos lenne a szerkesztőbizottsági munkába néhányukat bevonni.
· Az utóbbi időben pályázatokat nyújtott be a társaság: (NCA, és nemzetközi is).
Benedek András:
· Vita várható a kongresszus részvételi díját illetően. A kétnapos rendezvény – még ha a BME Vezetőképzője a terembérletet magára vállalja, amely kb. 600e forint – az egyéb kiadásokat a résztvevőkre kell hárítani. Kb. 2-3 hét szükséges a végleges összeg meghatározásához.
Novák István:
· A Felügyelő Bizottság természetesen a közgyűlésen beszámol a gazdaság helyzetről, időben elkészíti az anyagot, s azt előzetesen az elnökségnek is benyújtja. Kérdése: Van-e olyan kiemelendő problémakör, melyet a FB. hangsúlyosan kezeljen. Tagdíj ill. 1% kérdésének ügye.
Benedek András:
· A tagdíjak ügyével most nem érdemes foglalkozni. A befizetési fegyelem, ill. az 1%-os hozzájárulás kérdésével azonban igen.
· Tagozati, szakosztályi szinten is szükséges a tagdíjfizetést forszírozni.
Novák István:
· Javasolja, hogy az 1% MPT-hez utalására hívja fel tagság figyelmét az elnökség a Köznevelésben ill. az Educatio honlapján.
Vass Vilmos:
· Örömmel vállalja a szekció vezetését a kongresszuson. Javasolja, hogy az „oktatás” helyett „tanulás” kerüljön a címbe: „Iskola – tanulás”
Trencsényi László:
· Beszámol arról, hogy az OFI új igazgatójával, Kaposi Józseffel ismét tárgyalt az Új Pedagógiai Szemle megjelenéséről. A lap az intézet költségvetésében a 2010. és a 2011. évben is szerepel, Mayer József a szerkesztési munkálatokkal is elkészült. Kaposi J. úgy ítéli meg, hogy az MPT és az OFI közötti szerződést újra meg kell kötni, hiszen az eredetiben még a jogelőd intézmény, az OKI szerepel.
Felvetődött a kérdés, hogy a lap biztonságos megjelenése érdekében egy piaci szereplőt is érdemes lenne bevonni, Alexandra (?), vagy ELTE Eötvös Kiadó (?). A megkeresésé, a tájékozódás folyamatban van.
Az elnökség következő ülésének időpontja:
2011. március 11. (péntek) 9,00 óra, Egyetem tér.
Budapest, 2011. február 12.
Az emlékeztetőt írta:
Csillag Ferenc