Nagy örömömre/ örömünkre szolgál, hogy Apáczai neve fémjelzi azt a koszorút, mely bennünket is bekapcsol az iskolaügy gondjainak közüggyé tételébe.
Az RMPSZ ( Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége) decemberi elnökségi ülésén ismertettem a VII.Nevelésügyi Kongresszus napirendjét, az előadások rövid tartalmát, a szekciók tematikáját és javasoltam, hogy találjunk mi is egy lehetőséget gondjaink feltárására, esetleg egy munkaanyag kidolgozására. . .
Az a döntés született, hogy regionális szintű konferenciákat (fórumokat?) szervezünk, melyekre meghívunk egy-egy neves magyarországi előadót és egy hazai román kollégát (valószínüleg a bukaresti Nevelésügyi Intézet egyik munkatársát – tehát nem politikust, nem minisztériumi alkalmazottat).
Témánk: A pedagógus mint értékközvetítő és kompetenciafejlesztő szakember
Időpontok: február 28 – Csíkszereda vagy Szováta
március 21 – Nagyvárad
március 28 – Kolozsvár
A két előadás után szekciókban folytatódna a munka, majd záróülés (kiértékelés, összegzés).
Jó lenne az elhangzottak alapján munkacsoportokat alakítani, s a javaslatokat, ajánlásokat országos szinten összegezni.
Az eredményekről az április 25.-én tartandó küldöttgyűlésen lehetne a tagságot tájékoztatni (vagy az előző esti elnökségin).
Amint a fentiekből kítűnik, mi már megfontuk a koszorú egy kis darabját!
Az anyagi gondjaink nagyok. Óriási segítség lenne, ha a kongresszus plenáris ülésének előadói közül vállalná valaki, hogy megtisztel közreműködésével az adott témában. Mi tiszteletdíjat nem tudunk adni, útiköltséget térítünk, szállást, ellátást biztosítunk.
Ha erre lenne lehetőség, kérlek jelezzétek január végéig, hogy ellenkező esetben próbáljuk személyes kapcsolatainkat érvényesíteni (elég szoros a határidő!).
Kívánok eredményekben gazdag, békés, boldog új évet és határok nélküli sikeres együttműködést,
tisztelettel,
Szőcs Judit, RMPSZ alelnök,
a Gál Kelemen Okt. Közp. vezetője