Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Normál táblázat”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:”Times New Roman”; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}
Ajánlás
Kincsünk, szemünk fénye, jövőnk reménysége a gyermek. Ha az emberhez méltó élet mindannyiunk joga, akkor ezt legelőször gyermekeink számára kell biztosítanunk.
Mi a gyermekhez méltó élet? Mi szükséges hozzá? Mit tehetünk értük? Hogyan legyünk (a kitűnő gyermekpszichológus, Winnicott kifejezésével élve) „elég jó nevelők”?
Ez a könyv az UNICEF nagyszerű, gyermekközpontú szellemi vállalkozása arra, hogy megfelelően eligazító válaszokkal szolgáljon mindazok számára, akiknek a gyermek biztonságos és egészséges fejlődésének elősegítése a hivatásuk, a gyermekjogi tudnivalóktól kezdve az életkorokra jellemző fontos szülő-gyermek kapcsolati ismereteken és neveléslélektani tudáson át a segítő gyakorlat, az újranevelés, a korrekciós lehetőségek és a hiányok pótlására irányuló erőfeszítések területéig.
A könyv címe a szeretet hatalmára hívja fel figyelmünket. Vajon tudjuk-e jól szeretni a gyermekeket? Ez a könyv a feltétlen elfogadás, törődés, megértés, gondoskodás és védelem fontosságára, megvalósításának optimális módjaira tanít. Rádöbbenhetünk, hogy a szeretetnek nincs, nem is lehet kötött módszertana, de létezik ezerféle lehetősége, amellyel kifejezhetjük a személyiség páratlan egyediségének tiszteletét és kibontakozásába, fejlődésébe, változásába vetett hitünket.
A humánumtól áthatott könyv alaphangját Janusz Korczaknak, a mártír orvosnak, a gyermeklélek tudósának, nevelés-reformernek az ismét megjelenő írása adja meg. Az új kiadás időtálló üzenete a gyermekben rejlő lehetőségek tiszteletét, szeretetét, szolgálatát sugallja. Példaértékű ma is. Ezzel egybecsengő szellemiség hatja át a jeles szerzőktől származó, napjainkban született tanulmányokat is. A kötet nem titkolt célja a tudományos és köznapi gondolkodás gyermekközpontúvá formálásának elérése, a célravezető nevelési gyakorlat egységesítése, a szemléleti közös nevezők kialakítása, összességében a gyermekhez méltó élet szolgálata.
Bagdy Emőke