EMLÉKEZTETŐ
Elnökségi ülés
- november 18.
Jelen voltak: Trencsényi László, Fábry Béla, Villányi Györgyné, Kálmán Anikó, Borbély-Pecze Tibor Bors, Somogyi Zsuzsanna, Kissné Bernhardt Renáta, Turcsik Katalin, Novák István.
Az ülés elején Trencsényi László és Fábry Béla bemutatták a Társaság gondozásában frissen kiadott köteteket és egyet-egyet átadtak ezekből a jelenlévőknek, akik ezután megszavazták a napirendi pontokat.
Az év végén a vezetői kollégium tagjainak és a teljes tagságnak kiküldendő levelek
- Az Ádám György Érdeméremre vonatkozó javaslattételi felhívás
Fábry Béla javaslata a díj nevének megváltoztatása. Az új név: Ádám György Érdemérem, ezt a jelenlévők egyhangúlag megszavazták. Trencsényi László javaslata az új tagokról az érdemérem odaítéléséről döntő bizottságba: Villányi Györgyné és Kissné Bernhardt Renáta – a jelöltek elfogadták a jelölést, majd az egybehangzó szavazás alapján érvénybe lépett a döntés.
Megemlékeztünk Hunyady Györgynéről, aki az egyik tavalyi díjazott volt. Trencsényi László beszámolt arról, hogy a Társaság ünnepélyes megemlékezést tervez, ennek érdekében már felvette a kapcsolatot az ELTE Tanító- és Óvóképző Karával, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karával és a Takács Etel Pedagógiai Alapítvánnyal.
- A szervezeti egységek beszámolóinak elkészítéséhez kiadandó szerkesztési segédlet
Borbély-Pecze Tibor Bors részletes javaslatot tett a segédlet tartalmára vonatkozóan. A módosító javaslatok elhangzása után a levél tartalma véglegesítésre került.
- A szervezeti egységek munkatervének elkészítéséhez kiadandó szerkesztési segédlet
Fábry Béla részletes javaslatot tett a segédlet tartalmára vonatkozóan. A módosító javaslatok elhangzása után a levél tartalma véglegesítésre került.
- A szervezeti egységek vezetőinek kiküldendő levél
Trencsényi László részletes javaslatot tett a levél tartalmára vonatkozóan. A módosító javaslatok elhangzása után a levél tartalma véglegesítésre került.
- Nyilvánosságra hozható szakosztályi, tagozati (és vezetői) adatok bekérése
Turcsik Katalin részletes javaslatot tett a szervezeti egységek vezetőinek szánt adatlap tartalmára vonatkozóan, amelyben az új honlapon nyilvánosságra hozható adatokat kérünk a szakosztályoktól és tagozatoktól. A módosító javaslatok elhangzása után az adatlap tartalma véglegesítésre került.
- Az éves levél tartalma
Fábry Béla részletes javaslatot tett a tagságnak kiküldendő éves levél tartalmára vonatkozóan. A módosító javaslatok elhangzása után a levél tartalma véglegesítésre került.
- A stratégia-dokumentum elkészítését segítő kérdőív
Kálmán Anikó részletes javaslatot tett a kérdőív tartalmára vonatkozóan. A módosító javaslatok elhangzása után a levél tartalma véglegesítésre került.
- A 2020. évi Staféta Tábor felhívása
Villányi Györgyné javaslatot tett a tábori program tartalmi keretére és beszámolt a szervezés aktuális helyzetéről. Szerda estig az első felhívás szövegét elkészíti.
- Aktuális információk, egyebek
Fábry Béla elmondta, hogy Bőszéné Szatmár-Nagy Anikó egészségi állapotára hivatkozva írásban lemondott elnökségi tagságáról.,idézte az Alapszabály erre vonatkozó rendelkezését, miszerint a következő Küldöttgyűlés jogosult új jelölt(ek) állítására.
Trencsényi László beszámolt a következőkről:
- Az Új Pedagógiai Szemle új helyzetbe kerül az EKE OFI megszűnésével, a feladatoknak az Oktatási Hivatalhoz kerülésével. A lap jövőjét illetően több lehetőség felmerült, folynak az egyeztetések, felvetődött, hogy egy évig az MPT lesz a kiadó, erre akkor vállalkozunk, ha „hozományt” is kap az MPT.
- Az önkormányzati választások után fellépő személyi változások után az Erzsébetvárosi és a Fővárosi Önkormányzattal megújítjuk a kapcsolatainkat.
- Az Integrált Nevelési Szakosztály megalakulásának előkészületei folynak. Pozitív válaszunk van a Közösségpedagógia, a Szabadidőpedagógia, a Mozgalompedagógia s a Neveléselmélet szakosztály vezetőitől, várjuk a Szomatikus Nevelési szakosztály, a Neveléslélektani és a Nemzetiségi nevelési szakosztály válaszát. Január 30-án tartalmi napirend mellett születhet döntés.
- A Balatoni Úttörővárosban a hetvenes évekbenszabályszerűen megalapított Gyermek- és Ifjúságtörténeti Múzeum, illetve Gyermekalkotások Galériája anyagai a jogutódok felelőtlen magatartása miatt a megsemmisülés határára kerültek. Az EMMI hathatós közbeavatkozására – hiszen a kamionba ömlesztve, átadás-átvételi jegyzőkönyv, leltározás nélkül szinte titokban a fővárosba szállított műtárgyak veszélyeztetése a gondatlanság, hűtlen kezelés tényállását is kimeríthette – a múzeumi gyűjtemény állami felelősséggel került a Terror Háza múzeumba, a Galéria anyagát egyelőre egy kispesti iskolában őrzik. A leletmentésben az MPT oroszlánszerepet vállalt – tájékoztatott az elnök.
Turcsik Katalin beszámolt a megújult honlap működéséről és annak nehézségeiről, a jelenlévők megvitatták a fenntartás lehetőségeit. Meg kell találni az önkéntes „admint”, illetve érdemes létrehozni egy szerkesztőséget is.
Lejegyezte: Turcsik Katalin