Emlékeztető 2012.02.01

 

Jelen vannak:    Boross Géza, Révész György, dr. Szabó Imre, dr. Tóth József, Trencsényi László, (Balázs György és Rakó József kimentették magukat).

Helyszín: Magyar Pedagógiai Társaság helyisége, Budapest, Egyetem tér 5.

 

A szakosztályi ülés részvevői előzőleg írásban megkapták a 2011. évi tevékenységről szóló beszámolót és a 2012. évi munkaterv tervezetét. Az ülés résztvevői a helyszínen megkapták a Mozgalompedagógiai füzetek 4. kötetét, dr. Tóth József Lobogó láng c. cikkgyűjteményét.

     

 

Napirend előtt Révész György nyomatékosan kérte a szakosztály tagjait a 2012. évi tagdíj minél hamarabbi megfizetésére, mert az MPT további működése jelentős mértékben ettől függ. A tagdíj minimális összege 2000Ft/év, diákoknak és nyugdíjasoknak 500Ft/év. A tagdíj átutalható a Magyar Pedagógiai Társaság számlájára (számlaszám: 11708001-20025854, aki teheti, kérjük, ezt a megoldást válassza).

      1.            Első napirendi pontban a munkaterv tárgyalására került sor. A jelenlévők egyetértettek a munkaterv tervezettel. Révész György megemlítette, hogy csak a Katolikus Ifjúsági Mozgalom képviselőjét szándékozunk meghívni a szeptemberi rendezvényre, mivel a többi szervezet képviselője nem reagált a felkérésre. Dr. Szabó Imre úgy vélte, hogy még egyszer kellene próbálkozni. Végül a résztvevők Trencsényi László javaslatát fogadták el: előadóként felkérjük a Katolikus Ifjúsági Mozgalom képviselőjét, és meghívjuk a többi szervezetet is.

Révész György tájékoztatta a jelenlévőket arról, hogy Rikker József dolgozik a Mozgalompedagógiai füzetek következő kötetén, egyúttal felkérte Boross Gézát a Bihari Együttes nevelőmunkájáról szóló kötet előkészítésére.

A szakosztály jelenlévő tagjai támogatták A hagyományőrzés szerepe a gyermek- és serdülőkori mozgalmak tevékenységében című rendezvény gondolatát. Dr. Tóth József fontosnak tartotta a téma és a korszerű hazafiság – EU-tagság a nemzeti sajátosságok megtartásával – összefüggésére, egyúttal kiemelte a táborozás, turisztika => honismeret => hagyományőrzés gondolatkör jelentőségét és aktualitását. Boross Géza – éppen a Bihari Együttes példájára hivatkozva – utalt arra a folyamatra, amely a hagyományőrzéstől a művészi szinten előadott néptáncon keresztül egy korszerű művészeti ág megjelenítéséig

Mihályi László korábbi javaslatát figyelembe véve a munkatervet kiegészítették egy dunai hajókirándulással. Ugyancsak kiegészült a munkaterv egy – egyelőre még nem végleges időpontú – decemberi rendezvénnyel, amelyre Stein Albert születésének 100. évfordulója alkalmából kerül sor.

      2.            Második napirendi pontban a szakosztály megjelent tagjai döntöttek a Vasvári Diploma 2012. évi kitüntetettjeiről.

      3.            Egyebek között az ülés résztvevői meghallgatták Fábry Ilona előadását és prezentációját a Magyar Pedagógiai Társaság konzorciumi tagságával megvalósuló Az ifjúságsegítő képzés interprofesszionális fejlesztése (TÁMOP-5.4.4-09/2-C-2009-0002) c. projekt keretében készült, Papp Zsolt és Salamon Judit által kidolgozott Önkéntesség és önszerveződés segítése – Civil ifjúsági munka c. tananyagról, és megvitatták a tananyagot.

 

Az emlékeztetőt készítette: Révész György