A Magyar Pedagógiai Társaság Ádám György Érdemérem elismerésben részesíti
RÉVÉSZ GYÖRGY-öt.
Az 1949-ben született fiatal fővárosi tanár, aki egyike volt az első végzett informatika oktatónak, egy Pest megyei faluban, Gombán helyezkedett el. Nevelő tevékenysége középpontjában a matematika és fizika tanítása mellett a gyermekek, a gyermekközösség teljes élettevékenységének szervezése állt. Rövid időn belül a helyi úttörőcsapat vezetője lett, és a gyermekközösséget, valamint a gyermekek mögött álló szülői közösséget olyan tartós szociális egységgé kovácsolta, mely képes volt a rendszerváltás forgatagát is túlélni.
Közösségszervező-közéleti tevékenysége, mely egész pályáját jellemezte, túllépett iskolája, a megye határain is. A 90-es években éveken át tagja volt az Úttörőszövetség ügyvivő testületének, majd elnöke a Múltunk öröksége Alapítványnak. Kiemelkedő szerepe van a magyar úttörőmozgalom emlékei megőrzéseben, a táborozás kultúrája áthagyományozásában, a gyermekbarát örökség felélesztéseben. Több fontos publikáció szerzője, konferenciák szervezője. Két évtizeden át kiemelkedő hűséggel irányította az MPT Mozgalompedagógiai Szakosztályát, ez idő alatt a Mozgalompedagógiai Füzetek szerkesztője volt. Kezdeményezője a Börzsönyben kialakított Kondor Endre Emlékműnek, főszereplője a csillebérci és a zánkai hagyatékot mentő akcióknak. A tarsasági rendezvények aktív, kezdeményező és a programok tartalmát tevékenységével formáló tagja. Önként vállalt feladatként éveken át volt a tarsasági honlap technikai szerkesztője. Élete, szakmai tevékenysége egészét áthatotta a humanista szemlélet és az ebből fakadó, a gyermekek boldogulása érdekében végzett önkéntes munka, szolidaritás.
A Magyar Pedagógiai Társaság közösségének életútja, elkötelezettsége, szakmai és civil szervezeti aktivitása, embersége példát jelent. Elismerése nem csak a Társaság megbecsülését fejezi ki, hanem a Társaságon túlmutatóan jeleníti meg a példát jelentő civil-szakmai ethoszt is.